14.8 C
Скопје
07:56 - 26 септември, 2023

Криси Тајген и Џон Леџенд ги обновија брачните завети

криси тајген

Криси Тајген и Џон Леџенд ги обновија своите брачни завети.

Манекенката (37) и музичарот (44) се вратија на местото каде што се венчаа – езерото Комо во Италија – за да го врзат јазолот на прослава на својата десетгодишнина.

„Беше многу романтично. Пристигнаа со брод… Беше воодушевувачки да се видат сè уште толку среќни заедно“, изјави извор што присуствувал на настанот за „Пипл“.

„Џон и Криси излегоа на балконот и ги поздравија сите гости. Џон одржа краток говор подоцна по вечерата“.

„Имаше танцување и бар покрај езерото, кој стана омилено место вечерта. И храната беше одлична“.

„Имаше цвеќиња насекаде на нивниот голем ден. Многу елегантен настан во класичен стил“, додаде изворот.

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо
Се вчитува....