Како ќе изгледа инаугурацијата на Џо Бајден? Том Хенкс ќе ја води специјалната емисија

Американскиот глумец Том Хенкс ќе ја води 90-минутната специјална емисија која истовремено ќе се прикажува на сите поголеми американски телевизиски мрежи, вечерта по свеченото преземање на должноста на Џо Бајден, со учество на музички ѕвезди меѓу кои се Џон Бон Џови, Деми Лоавато и Џастин Тимберлејк, пишуваат американските медиуми.

Специјалната емисија „Celebrating America“ која ќе се прикажува во среда на 20 јануари во 18 часот по македонсо време ќе ја пренесуваат ABC, CBS, NBC, CNN и MSNBC, како и Јутјуб каналот на инаугурацискиот одбор.

Во програмата ќе се оддаде почит на јунаците кои се истакнаа изминатата година обележена со пандемијата на коронавирусот.

Овој пат во програмата која ја подготвил Одборот за претседателската инаугурација не се предвидени свечености кои обично следат по положувањето заклетва, а оваа година се откажани поради коронавирусот.

Инаугурацијата ќе ја надгледуваат 15.000 припадници од националната гарда.

Во 2009 година на првата инаугурација na Барак Обама пееше Арета Френклин, а настапија и Брус Спрингстин, „Ју ту“, Шакира и Стиви Вондер.

На неговата втора инаугурација честа да ја испее националната химна ѝ припадна на Бијонсе.

Во 2017 година Трамп мораше да се задоволи со помалку звулни имиња бидејќи не беше омилен во светот на забавата.

Слични објави

СЕ ПРИЛЕПИ ДО НЕГО И НЕ ГО ПУШТА – Марија Шерифовиќ во Америка ужива со НЕГО! (ВИДЕО)

Еспресо

Лепа Брена како филмска дива: Изненади со фотографија на Инстаграм

Еспресо

Доволно е само да го погледнете и веднаш ќе сфатите кој е неговиот татко – Освен ликот, ги наследил и неговите страсти!

Еспресо

Хороскоп за 24 август: Што ви предвидуваат ѕвездите за почетокот на работната недела

Еспресо

ВИДЕО+ФОТО | Отворени 160 древни саргофази: Гробниците носат проклетство доколку некој посегне по нив!

Еспресо

ВИДЕО Андреј од ДНК ги скина „Whitesnake“!

Васко Спасоски

Остави Коментар

единаесет − 11 =

Слични објави

Се роди бебето на Меган и Хари

Igor

Принцезата Шарлот го прослави четвртиот роденден

Igor

Бившите соработнички тврдат: Меланија ги одбројува минутите до развод и заминување од Белата куќа

Васко Спасоски

ФОТО: Омилената актерка сурово ја исмеваат – Гнев и бес поради украсот на новогодишната елка на Џенифер Анистон

Еспресо

Среќна мајка: Синовите на Емина Јаховиќ ѝ приредија роденденско изненадување (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Вкус кој освојува: Наједноставниот колач со суво овошје

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian