Ирина Шајк: Чувствував дека сум заробена во погрешно тело

Манекенката Ирина Шајк (34), која гласи за најзгодниот модел на светот, за британски „Вог“ прозборе за мајчинството, прекинувањето на врската со Бредли Купер и за детството.

Иако со својот изглед Ирина никого не може да остави рамнодушен, таа откри дека порано не ја сфаќала својата женственост. Признала дека како млада чувствувала дека е заробена во погрешно тело.

– Секогаш чувствував дека требало да се родам како машко. Не знам зошто. Можеби бидејќи татко ми отсекогаш сакаше машко дете. Кога почина помислицв: „Со оглед на тоа дека сум машко, сега е мое време да се грижам за семејството“.

Ирина мислела дека никогаш нема да се омажи, поради што нејзините следбеници на социјалните мрежи ѝ пишуваат коментари истакнувајќи дека се збунети од нејзиното размислување.
„Си мислела дека нема да се омажиш? Па, дома си имала огледало? Божествена си, секој те посакува“, е само еден од коментарите.

Манекенката додава дека подоцна поинаку размислувала и дека сега сака да биде жена, но се сеќава на моментот кога тоа не го сакала.

 

 

Слични објави

Онлајн средби: Најдобри сајтови за запознавање и дружење за луѓе над 50 години

Слободен печат

Се огласи полубратот на Меган Маркл: Последната желба на татко ни е да го види својот внук Арчи!

Еспресо

Кого провоцира Карлеуша со овие еротски видеа? (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Поради овие РАПЕРИШТА – фраеришта ќе го славите животот!

Igor

Џенифер Хадсон маестрална како Арета Френклин во трејлерот за филмот „Respect“ (ВИДЕО)

Еспресо

Две нови панди дојдоа на овој свет! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

11 + 12 =

Слични објави

Како настана култната песна „Eye of the Tiger“ од филмот „Роки“? (ВИДЕО)

Еспресо

Овој градежник има сериозен проблем: „Никаде не можам да одам, сите мислат дека сум Бред Пит“ (ФОТО)

Igor

Брендон и Бренда 19 години по завршувањето на „Беверли Хилс“ повторно заедно (ФОТО)

Igor

Дали можеме да се заразиме со коронавирусот во базен, море или во езеро?

Еспресо

Туна објави фотографии од када, ама не е сама (ФОТО)

Igor

Оваa убавица е сопруга на познат политичар (ФОТО)

Igor