28.8 C
Скопје
18:15 - 14 април, 2024

(Фото) „Ти ме направи човек“: Цеце Николова со емотивна честитка за жената што ја изгледала во СОС Детско село

Македонската водителка Цеце Николова повеќе пати отворено зборуваше за своето тешко детство.

Да потсетиме, таа ги помина детските денови во згрижувачки семејства и во СОС Детското село, но никогаш не ги заборави луѓето кои биле при нејзиното растење.

Сега таа објави неколку фотографии со кои ѝ го честиташе роденденот (20 март) на Наташа Ѓоргиевска, жената што се грижела за неа додека била во СОС Детското село.

„Денеска ѝ е роденден на жената што од мене направи човек! Мајка Наташа. Бескрајно благодарна за секоја секунда помината со тебе“,  напиша младата водителка во описот на сликите.

Слични објави

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо
Се вчитува....