24.8 C
Скопје
14:23 - 13 август, 2022

(Фото) Ќерката на Силвестер Сталоне е вистинска убавица, сонува да лансира сопствен моден бренд

Софија Сталоне, нејзиното презиме веќе кажува се: таа е ќерка на славниот Силвестер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sophia Stallone (@sophiastallone)

Темни очи, права коса во светло пепелеста нијанса, скулптурална фигура и убавина што го одзема здивот: Софија Сталоне е присутна на социјалните мрежи и веќе има бројни фанови ширум светот. Веднаш ја забележувате сличноста со нејзината мајка, поранешната манекенка Џенифер Флавин. Како и нејзината мајка и сестрите, и таа позирала за важни брендови, но нејзиниот сон никогаш не бил да работи како модел, туку да успее како бизнисменка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sophia Stallone (@sophiastallone)

Но која е Софија?

Родена како Софија Роуз Сталоне, таа е најстарата ќерка на Силвестер Сталоне од неговата трета сопруга, поранешната манекенка Џенифер Флавин. Родена во Мајами на 27 август 1996 година, Софија има две помали сестри: Систин и Скарлет.

Дипломирала комуникации на Универзитетот во Јужна Калифорнија, ќерката на актерот избрала да не ги следи стапките на својот татко, но повеќе сака да ја следи професијата на нејзината мајка, некогашна моделка, а сега успешна претприемачка.

Софија Сталоне, до сега парадираше за големите модни брендови како што се Долче и Габана, дебитираше за прв пат на телевизија со Лејт Шоу на Дејвид Летерман во 2010 година, а во 2017 година беше избрана за Мис Златна ракавица заедно со нејзините сестри.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sophia Stallone (@sophiastallone)

Работи во светот на модата, но зад сцената

Со неоспорна убавина, сепак, најстарата ќерка на Рамбо избра да работи во светот на модата, но како претприемачка, односно – да лансира сопствен бренд.

Многу малку се знае за приватниот живот на Софија. Во изминатите години таа не ја криеше љубовната приказна со Конор Спирс, ѕвезда во подем на американскиот фудбал. Врската, сепак, се чини дека е завршена и на Инстаграм профилот на ќерката на Сталоне нема фотографии со момчиња.

Интересно е што убавицата се плаши од пајаци, односно има арахнофобија. Нејзини страсти се сликарството, голфот и билијардот. А на двегодишна возраст имала операција на срце, за среќа, денес е во одлично здравје.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sophia Stallone (@sophiastallone)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sophia Stallone (@sophiastallone)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sophia Stallone (@sophiastallone)

Слични објави

Цеца го откажа концертот во Црна Гора: „Единаесет човечки животи неповратно згаснаа за неколку минути“

Еспресо

Лоша здравствена состојба на Салман Ружди: „најверојатно ќе го изгуби окото, нервите на раката му се отсечени, а црниот дроб е погоден и оштетен“

Еспресо

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо

Која беше Ен Хеч: „Слушам гласови и зборувам со бог“; од травматичното детство до објавување на нејзината бисексуалност

Еспресо
Се вчитува....