8.8 C
Скопје
03:51 - 28 февруари, 2024

(Фото) Гоца Тржан расплакана: „Исплива“ досега невидена фотографија на пејачката

Гоца Тржан

Српската пејачка Гоца Тржан веќе три децении е активна на регионалната музичка сцена, а освен по песните, препознатлива е и по тоа што нема влакна на јазикот.

Тржан важи за многу присебна и динамична жена, а својата чувствителна страна вешто ја крие од очите на јавноста, па немаме често прилика да ја видиме со солзи во очите.

Меѓутоа, сега таа на својот Инстаграм сподели досега невидена фотографија која е направена пред 31 година, на почетокот на нејзината кариера. Пејачката се сликала за потребите на едно списание, додека на фотографијата се гледаат нејзините солзи.

„Времето минува, сѐ се смени, само во очите се гледа истото исчекување и глад за живот. На сликата, Гоца Тржан е фотографирана пред 31 година“, напиша пејачката во описот на објавата.

Фото: Инстаграм/Гоца Тржан

Гоца Тржан го обвини сопругот: Имаме три фирми, но тој троши пари како да е жена

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....