11.8 C
Скопје
22:32 - 29 февруари, 2024

(Фото) Дарко Илиевски повторно ќе стане татко: Неговиот син Матео ќе добие сестричка

Македонскиот пејач Дарко Илиевски објави дека повторно ќе стане татко – тој и неговата сопруга Ивана го очекуваат нивното второ дете.

Парот веќе го има четиригодишниот син Матео, а сега ќе добијат и ќеркичка, која треба да се роди во април следната година.

сти! Пресреќни сме што можеме да споделиме дека наскоро очекуваме да пристигне нашето скапоцено девојче. Нашите срца се полни и едвај чекаме да ја пречекаме во нашите животи со љубов и радост“, напиша Илиевски на својот инстаграм-профил.

Фото: Инстаграм/Дарко Илиевски

Да потсетиме, Дарко Илиевски и Ивана Келешовска (сега Илиевска) стапија во брак во 2016 година, а две години подоцна се преселија во Соединетите Американски Држави.

Во 2019 година, станаа родители на првото синче.

„8 октомври 2019 е најсреќниот ден во мојот живот! Мојата кралица ми роди син како најголем поклон за 3 години од нашиот брак. Фала ти сонце мое! Драги пријатели, се роди Матео“, напиша тогаш пејачот.

Фото: Инстаграм/Дарко Илиевски

Слични објави

(Фото) Кој е новата љубов на Наоми: Од мултимилионерот од Саудиска Арабија носи скапоцен прстен

еспресо

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо
Се вчитува....