Дино Мерлин за првпат стана дедо: Неговото внуче името го доби според прадедото

Познатиот музичар Дино Мерлин стана дедо за првпат, пишува Дневни аваз.

Првото внуче Мерлин го добил пред неколку дена. На неговиот син Хамза и снаата Џенета им се роди синчето Незир.

„Мајката и бебето се веќе дома и добро се чувствуваат. Честитки за семејството доаѓаат од сите страни“.

Синот на Мерлин минатата година се венчал со Џенета, а нивната љубов трае уште од гимназиските денови и оттогаш се неразделни. Биле во врска седум години. Момчето го добило името Незир по неговиот прадедо, таткото на сопругата на Дино Мерлин.

Дино и неговата сопруга Амела се пресреќни поради првиот внук, како и нивната ќерка Наида, која станала тетка.

Слични објави

Вака треба да ја обоите косата доколку имате боб-фризура! (ФОТО)

Еспресо

Сегашниот сопруг на Северина против поранешниот: Тоа не го прават луѓе, го прават длабоко несреќни личности! (ФОТО)

Еспресо

Цеца откри долго криена тајна: Дали платила за една од своите најпознати песни?

Igor

4 неодоливо вкусни рецепти за совршени чикен нагетс (ВИДЕО)

Igor

Секоја роза носи посебна порака! Еве што им порачувате на мајките, сопругите, девојките, пријателките кога им давате црвена, жолта или овената роза за 8 Март!

Еспресо

Северина доби ултиматум од свекрвата: „Ако не го направиш ова, неможеш да влезеш дома“ (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

оне + 11 =

Слични објави

Српска пејачка тврди дека е внука на Баба Ванѓа: Вели дека наследила работи од предвидувачката! (ФОТО)

Васко Спасоски

Шехерезад изгледа прекрасно само неколку дена пред породувањето! (ФОТО)

Еспресо

Видео хороскоп за 22.05.2018, среда

Igor

КАКО БЛИЗНАЧКИ СЕ: Едната има презгоден сопруг, а другата нема среќа со мажите

Igor

Девојче кое неверојатно личи на Ријана ја шокираше и самата пејачка (ФОТО)

Igor

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот не смеат да имаат најдобри пријатели во училиште, еве зошто…(ФОТО)

Еспресо