ФОТО: Вака би изгледале најпознатите насловни страници да настанале во добата на коронавирусот (ФОТО)

Низ историјата постоеле насловни страници кои на некој начин ја дефинирале современата култура и општествата и од различни причини тие насловни ќе ни останат засекогаш во сеќавањата.

Порталот Буро247 се одлучил за мал експеримент – Како би изгледале насловните страници што ни останале врежани во сеќавањата да настанеле во добата на пандемијата на коронавирусот?

Автор на фотографиите е Стефан Гајиќ, дизајнер и уметнички директор на Директ медија.

Погледнете ги.

Јоко Оно и Џон Ленон за „Венити фер“, 1981 година. Авторка на фотографијата е Ени Лебовиц.
Фотографот Патрик Демаршелје во 1993 година ја сликал скоро гола Џенет Џексон за насловната страница на нејзиниот албум „Џенет“. Пејачката сликата ја понудила на магазинот „Ролинг стоунс“
Првата насловна страница на „Вог“ откако во ноември 1988 година списанието го презема Ана Винтур
Стив Џобс во април 2010 година во магазинот „Тајм“ ја претстави новата „Епл“ револуција – Ајпадот
Деми Мур во 1991 година се сликаше за „Венити фер“ гола и бремена. Фотографијата ја направи Ени Лебовиц.
Една од најпознатите фотографии за насловна страница е направена во 1967 година кога Карл Фишер го сликал Мохамед Али прободен со стрели.
Насловната страница на „Национална географија“ од 1985 година е наречена „Девојчето од Авганистан“.
Ким Kардашијан се сликаше скоро гола за насловната на магазинот „Пејпер“ во 2014 година.
Првото појавување на Кетлин Џенер откако го смени полот беше на насловната страница на магазинот „Венити фер“ во 2015 година. Авторка на фотографијата е Ени Лебовиц.

Слични објави

Џон Ленон го мразел најпознатиот хит на „Битлси“ (ВИДЕО)

Еспресо

ФОТО: Денес не би ја препознале – Во 90-те важеше за една од најубавите актерки, но потоа болеста си го направи своето…

Еспресо

Рај за авантуристите: Ова е најубавиот природен базен на светот! (ФОТО)

Еспресо

Некои интересни работи за сексот кои можеби досега не сте ги знаеле!

Еспресо

Била во војска, а има и свој празник: Седум работи кои не ги знаете за Ријана (ФОТО)

Igor

Полицајката која стана позната по инцидетот со функционерот на ДУИ си даде оставка: Ми нанесоа неправди во МВР!

V. T.

Остави Коментар

оне × 1 =

Слични објави

Атрактивната манекенка по ТРЕТПАТ го откачува истиот дечко!

Igor

Викторија Лоба мами воздишки на плажа (ФОТО)

Igor

ФОТО | Милиметар недостига за да се види нешто: Милица Павловиќ позира во када!

Васко Спасоски

Меган Маркл може, но Кејт Мидлтон НЕ СМЕЕ да ја носи оваа боја на кармин

Igor

ВИДЕО | Единствениот алкохол кој срцето го сака: Еве како да подготвите совршено варено вино!

Еспресо

Музички подарок за денот на виното и љубовта: „Љубена“ од Тоше во ново руво (ВИДЕО)

Васко Спасоски