-5.2 C
Скопје
23:21 - 25 јануари, 2022

РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР: На овие знаци бившите ќе им „излезат од нафталин“!

меркур

На 14 јануари почнува првиот Ретрограден Меркур и со тоа може да се очекува враќање на духови од минатото.

Близнаци

Бивш партнер кој некогаш многу сте го сакале, а испаднал инкаркација на демон во вашиот живот, се враќа. Ретроградниот Меркур има намера да го испроба вашето трпение. Добро е што се променивте многу, од тој период во вашиот живот и тешко некој да ти ве излаже, иако ќе има обид. Направете си услуга. Не прифаќајте барања за пријатели од странци на вашите социјалните медиуми. Има добри шанси бившиот да се крие зад лажно име и лажен профил.

КОЕ КУЧЕ ВИ ОДГОВАРА СПОРЕД ВАШИОТ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК: Еве кое куче каков „газда“ си сака, и обратно

Овен

Во овој период на големи промени, како јаготка на шлагот ќе ви дојде контакт со бившиот. Не станува збор за забавниот бивши со кој имате убави спомени, туку за човек кој навистина го оштетува вашиот живот и се чини дека не се кае поради тоа. Не ја слушајте оваа личност бидејќи не ви мисли добро. Одамна сфативте дека ве манипулираат и користат и не го заборавајте тоа. Ретроградниот Меркур ќе ги поттикне да, но оваа личност може да ви донесе само гнев.

РЕТРОГРАДНИОТ МЕРКУР ПРАВИ ХАОС ВО ЉУБОВТА: Овие три хороскопски знаци ќе ги преврти „на глава“ и ќе ги промени „од пети“

Бик

Имате бивш партнер кој не ве оставил никогаш на мира. Постојано ви пишуваат пораки, а вие постојано ги одбивате. Но, сега кога Меркур е ретрограден, овој бивши ќе помисли дека е романтично тоа што се појавува од нигде никаде. И да сте во нова врска, на оваа личност не ѝ е грижа. Тие се опседнати со себе и вие сте пиун во игра. Но, со играњето игри и тие забораваат што е реалност. Како и да е, избегнувајте ги!

ХОРОСКОП – ПРАВО ВО СРЖТА: Реченица која ќе ја одбележи 2022 година за вашиот хороскопски знак

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....