11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

Овие три хороскопски знаци трошат најмногу пари

Веројатно понекогаш на крајот на месецот се прашувате каде сте ја потрошиле платата и како не успеавте да заштедите. Можеби зависи од вашиот хороскопски знак.

Еве кои се најголемите „трошачи“ во Зодијакот:

Вага

Вагите уживаат во купување и секогаш се во тек со најновите трендови. Тие знаат да препознаат квалитет и немаат проблем да го отворат новчаникот и да потрошат пари за нешто што ќе потрае. Само најголемиот проблем со нив е што тие имаат малку премногу „добри инвестиции“.

Астролошки, со втората куќа на приходите и финансиите на припадниците на овој хороскопски знак владее Марс, планетата на акција и агресија. И покрај нивното мирно, избалансирано држење, Вагите можат да живеат опасно во однос на финансиската состојба на нивната сметка во банка.

Риби

Предводени од планетата Јупитер, Рибите секогаш трагаат по привремена екстаза и бараат значајни искуства за кои се секогаш спремни да потрошат пари. Тие знаат дека животот е тежок, а понекогаш најлесното решение за лош ден е купувањето. Како и Вагите, финансискиот сектор на припадниците на овој хороскопски знак е управуван од огнениот Марс.

Рибите се воодушевени од своите вредности и работи, и ако не бидат внимателни, буквално можат да ја потрошат целата своја заштеда, дури и да не го забележат тоа.

Стрелец

Под планетата Јупитер, огнениот, страсен Стрелец сака да троши пари за работи што ќе го стимулираат неговиот ум. Припадниците на овој хороскопски знак се бестрашни и нема да размислат двапати за да си резервираат соло патување.

Ќе запознаат нови пријатели или ќе го пробаат секој десерт во ресторанот. Како и да е, со нивната финансиска страна управува одговорниот Сатурн. Така, безбедноста е секогаш нивен приоритет. Стрелците сакаат да заработат пари за да можат да ги трошат.

Слични објави

НЕМА ДА СЕ ЗДЕБЕЛИТЕ!: 5 намирници кои смеете да ги јадете и на полноќ

Еспресо

БЕСТСЕЛЕРОТ ЌЕ ДОБИЕ ТВ СЕРИЈА: Последните денови на Џон Ленон од поглед на неговиот убиец

Ј.К.Д

ТОП СОВЕТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Зошто е важно за топење на мастите да сме малку гладни?

Еспресо

ДАЛИ СТЕ ВИЕ МЕЃУ НИВ?: Ова се најљубоморните и најпосесивните хороскопски знаци

Еспресо

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Како да направите совршени ражничи овој викенд

jasmina.kantardzieva

(ФОТО) ЦВЕТЕН РАЈ НА 1.100 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСИНА: Искусна фризерка, „исфризирани“ цвеќиња!

Ј.К.Д
Се вчитува....