24.8 C
Скопје
17:09 - 3 октомври, 2023

Љубовна астрологија: Каков партнер му одговара на вашиот хороскопски знак?

Секој од хороскопските знаци има одредени афинитети кога станува збор за партнерот кој му одговара. Прочитајте што велат ѕвездите за вашиот знак и откријте на каков партнер треба да ја фокусирате вашата потрага.

Овен
Овенот сака партнер:

Кој му дозволува да води.
Кој има потреба за возбудувања и авантура.
Кој ужива во состаноците кои вклучуваат физички активности.

Бик
Бикот бара некој што:

Знае да ја цени финансиската сигурност.
Кој е страстен.
Кој е нежен и сензуален.

Близнаци
На Близнаците им треба некој кој:

Ужива во интересни разговори.
Кој е многу друштвен.
Кој е разигран, спонтан и флексибилен.

Рак
Ракот ќе биде освоен од личност:

Која е грижлива.
Која ќе направи тој да се чувствува разбрано.
На која семејството ѝ е на прво место.

Лав
На Лавот му треба партнер:

Којшто вистински ќе го обожава.
Кој е разигран и весел.
Кој ќе му биде најдобар другар.

Девица
Девицата тежнее за партнер:

Кој ќе ѝ помогне подобро да си го организира животот.
Кој ќе ѝ помага да не биде престрога кон себе.
Кој ќе ѝ влева верба во животот.

Вага
Вагата бара некој:

Кој знае да се носи со нејзините промени во расположението.
Кој е динамичен и секогаш спремен за акција.
Кому врската му е на прво место.

Скорпија
Скорпијата сака некој:

На кого може секогаш да се потпре.
Кој има силен сексуален нагон.
Кој ќе ѝ помага да ги контролира своите силни емоции.

Стрелец
На Стрелецот му треба партнер:

Кој има широк поглед на светот и кој е флексибилен.
Кој има слободен дух и е спонтан.
Кој тежнее да научи што е можно повеќе за светот.

Јарец
Јарецот сака партнер:

Кој е грижлив и внимателен.
Кој му влева оптимизам и му помага да ја види светлата страна на животот.
Кој може да му овозможи удобен семеен живот.

Водолија
Водолијата тежнее за некој:

Кој не сака и не се обидува да ја промени.
Кој ја цени нејзината индивидуалност.
Кој носи страст и топлина во нејзиниот живот.

Риби
Рибите посакуваат партнер:

Кој е практичен и кој им помага подобро да се спознаат себеси.
Кој ја цени нивната чувствителна и грижлива природа.
Кој е вреден работник и не обрнува внимание на безначајните работи од секојдневниот живот.

Слични објави

Никогаш повеќе не го видов: Кеба вечно ќе се сеќава што му кажал Тома Здравковиќ

Еспресо

(Фото) Легендарното селфи на поранешната финска премиерка и Ана Винтур го крена модниот свет на нозе!

Еспресо

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо
Се вчитува....