9.8 C
Скопје
6 декември, 2021

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 ОКТОМВРИ: Спремете се за успеси на професионален план

Овен

Ако вашaтa работа е поврзанљ со странство на кој било начин, ќе имате можност да склучите добра зделка и да ги реализирате вашите планови. Ги криете чувствата и наоѓате смисла во тајна врска. Постои можност да се претставите во вистинско светло.

Бик

Ќе имате можност за прв пат да остварите важни контакти со моќни луѓе и да си обезбедите подобра позиција за себе. Многу емотивно реагирате на зборовите на партнерот и имате впечаток дека саканата личност е многу подоминантна од вас.

Близнаци

На работа ќе имате корист од туѓите инвестиции, а не од парите што ги вложувате во бизнисот. Важно е да одржувате контакт со луѓе на кои им верувате. Лесно можете да се впуштите во авантура со личност со која имате деловна врска. Конечно ќе препознаете што ви треба.

Рак

Целата работа ја вршите со неверојатна тешкотија. Соработниците не се потпираат на вас и не ви покажуваат голема доверба. Ги мешате љубовта и пријателството и не можете целосно да ги разликувате двете. Обидете се да не манипулирате со чувствата на другите луѓе.

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ОКТОМВРИ: Што велат планетите во полето на љубовта и кариерата

Лав

Долго чекате некоја информација и многу сте вознемирени поради неизвесноста. Можеби ќе имате повеќе среќа отколку што очекувате. Она што сега го барате е слобода, а не партнерот да ви ја наметнува својата волја. Треба да размислите дали воопшто сакате да останете во контакт.

Девица

Ситуацијата на работа не е најдобра, но без оглед на тоа, обидете се да бидете упорни во вашата работа. Може да се случи сосема неочекувана средба која би ви оставила силен впечаток. Вашите очекувања се исполнети.

Вага

Ве чека помош од постара и влијателна личност. Успешен деловен потфат ги следи оние кои се занимаваат со професија во јавноста. Не размислувајте за минатото бидејќи тоа не е добро за вас. Обратете се кај некој кој би можел да ги исполни вашите очекувања.

Скорпија

Би било добро да се направи тактика бидејќи само на тој начин можете да дојдете до вистинското решение. Заљубени сте и делувате среќно поради тоа, иако сепак си удоволувате малку повеќе. Ништо страшно, но не правете навика од тоа, не би функционирало.

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (18 ДО 24 ОКТОМВРИ): Повлекување кон домот и решенија во љубовта

Стрелец

Обидете се да не го покажувате своето незадоволство пред соработниците, бидејќи тие би можеле да го искористат моментот и да ви ја отежнат ситуацијата. Обидете се да посветите повеќе време на саканата личност. Вашата врска може да падне во криза.

Јарец

Исклучително сте оптоварени со промените што се случија. Сепак, може да бидете пријатно изненадени од пресвртот на ситуацијата во наредниот период, само протуркајте ја сегашната. Обидете се да ги дефинирате вашите желби и очекувања. Ова ќе го води вашиот партнер за тоа како да се однесува.

Водолија

Ќе добиете понуда за друга работа со скратено работно време. Прифатете, бидејќи на тој начин можете да остварите значајни контакти. Склони сте кон меланхолија и повлекување. Ситуацијата на емотивен план е монотона, но во голема мера вие сте виновни за тоа.

Риба

Ситуацијата на работното место се менува на подобро. Ќе чувствувате голема поддршка од соработниците, но и од претпоставените. Склони сте кон прекумерна критика и изгледа дека барате причина да бидете сами. Обидете се да размислите повторно и да откриете каде е проблемот.

Слични објави

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.

Ѝ ВЕЛЕЛЕ ДЕКА Е ГРДА, А СЕГА Е НАЈУБАВАТА ПЕНЗИОНЕРКА НА СВЕТОТ: Супермоделот Тајра Бенкс наполни 48 години

И. Т.
Се вчитува....