14.8 C
Скопје
22:37 - 29 мај, 2024

Астропрогноза за вторник, 14 мај: Дожд од пари за овенот, непријатни вести за стрелецот

Овен

Овенот ќе доживее дожд од пари. Ве очекува одлична можност да ја подобрите финансиската состојба. Не треба да потрошите многу напор за да заработите. Парите „доброволно“ ќе се слеваат во вашите раце.

Бик

Астролозите веруваат дека бикот треба да има храброст денес. Веќе долго време сакате да направите нешто, но не сте се осмелиле поради вашите стравови. Отфрлете ги сите сомнежи, тие само ве спречуваат да продолжите напред.

Близнаци

На овој ден, близнаците ќе го откријат својот целосен потенцијал. Ќе можете да го привлечете вниманието на раководството, па дури и да добиете унапредување. Не ја одбивајте можноста да се искачите на скалилата во кариерата.

Рак

Астролозите веруваат дека е време раковите да го ажурираат својот имиџ. Направете си нова фризура и не плашете се од промени. Ова ќе ви помогне да се освежите и да започнете сè од почеток, ќе почувствувате наплив на енергија и ќе можете да ги надминете сите пречки.

Лав

Лавовите треба да се борат со искушенијата и лошите навики. Не дозволувајте забавата да го потиснува она што е навистина важно. Животот може да ви биде уништен ако не застанете на време.

Девица

Во вторник девиците ќе се збогуваат со проблемите. Сепак, близок пријател исто така може да го напушти вашиот живот со нив. Можеби едноставно нема да може да ја скрие својата завист. Затоа, не чувајте такви луѓе покрај себе.

Вага

Уште во вторник вагите треба да успорат, во последно време премногу брзате. Обидете се да најдете активност која ќе ве одвлече од постојаните мисли за брзање. Итно треба да се „приземете“.

Шкорпија

Скорпиите во вторник ќе можат да се справат со тешка задача. Сепак, до вечер може да колабирате од исцрпеност. Не планирајте забави и средби со пријателите, ќе сакате да се опуштите во тишина.

Стрелец

Астролозите веруваат дека стрелецот ќе добие непријатни вести денес. Нешто многу ќе ве растажи, можеби дури и ќе ве налути. Обидете се да не се предавате на емоциите, одржувајте ладен ум.

Јарец

Јарците на 14 мај ќе стават крај на работата која ги мачи многу недели. Сè конечно ќе се реши, судбината одлучи да воведе ред во вашиот живот. Ова ќе ви го донесе долгоочекуваниот мир.

Водолија

Ѕвездите покажуваат дека водолиите може да се соочат со зла шега на судбината денес. Понекогаш сите планови можат да пропаднат во еден момент, но не можете да промените ништо. Помирете се со тоа и обидете се да сфатите зошто тоа ви се случило.

Риби

Во вторник рибите нема да бидат желни да преземат поголема одговорност. Цел ден ќе им се одвива по инерција, како ги водат „струите“ на водата во која пливаат. Но и тоа е во ред, не оптоварувајте се со непотребни проблеми, тоа не ви е потребно денес.

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....