21.8 C
Скопје
09:04 - 15 јуни, 2024

Астропрогноза за вторник, 11 јуни: Бурен ден за овните, недостаток на пари за јарците

Овен

Од самото утро овенот ќе биде вклучен во работниот процес. Овој ден ќе има многу телефонски јавувања, состаноци и други работи кои не бараат одлагање. Ќе треба да донесувате одлуки овде и сега.

Бик

Денот ќе биде поволен за големи набавки. Ако веќе долго време планирате да купите автомобил или недвижен имот, на пример, сега е време да го направите тоа. Можете исто така да затворите конечно некое важно прашања за здравјето.

Близнаци

На близнаците може да им паднат нови обврски. Постои шанса да не издржите таков налет, па може предвреме да се откажете. Сепак, астролозите ве советуваат да се соберете и да го искористите максимумот од вашите напори.

Рак

Раковите ќе бидат многу емотивни овој вторник. Секој збор што ќе ви се каже може да ве повреди. Поради ова, вашето расположение може да се влоши. Како резултат на тоа, ќе ги малтретирате другите.

Лав

На лавовите им се препорачува повеќе време да посветат на спортот и нивниот физички развој. Префрлете се на здрава исхрана, пијте повеќе вода, практикувајте јога. Сето ова ќе ви помогне да го лекувате не само телото, туку и душата.

Девица

Девиците треба да посветат повеќе време на оние работи кои навистина им носат задоволство. Ако постојано го правите само она што другите го сакаат, тогаш ризикувате да го живеете овој ден без посебни емоции.

Вага

Вагите треба да ги отворат срцата за нови познанства. Како што велат астролозите, на овој ден можете да сретнете личност со која повеќе нема да сакате да се разделите. Тоа е вашата судбина.

Шкорпија

На скорпиите им е важно да најдат мотивација за понатамошни достигнувања. Ако само размислувате за поразот како искуство од минатото, веројатно нема да постигнете голем успех. Треба да направите неочекувана и остра црта меѓу минатото и сегашноста.

Стрелец

Од самото утро стрелците ќе почувствуваат позитивна енергија, која ќе се одрази на нивното расположение. Овој ден поминете го во друштво на семејството и пријателите, направете нешто интересно заедно. Така уште повеќе ќе ја зајакнете врската.

Јарец

Обрнете внимание на вашите финансиски прашања. Бидете претпазливи во трошењето и планирајте ги финансиските ресурси мудро и внимателно. Посветете ја вечерта на одмор и релаксација.

Водолија

Водолиите ќе сакаат да го поминат овој ден сами. Можеби ви стана досадно во големиот град, па ќе имате желба да излезете во природа и да се занимавате со медитација.

Риби

Денес може да почувствувате зголемена интуиција и чувствителност. Користете го тоа за подобро да се разберете себеси и вашата околина. Слушајте го вашиот внатрешен глас.

Слични објави

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо
Се вчитува....