24.8 C
Скопје
08:15 - 13 јуни, 2024

Астропрогноза за четврток, 23 мај: Најдоброто доаѓа за вагите, сериозен разговор за јарците

Овен

Не заборавајте да се грижите за себе и за сопствената благосостојба. Ако почувствувате некаква непријатност, консултирајте се со лекар или проверете го вашето тело. Ова ќе помогне да се одговори на можен проблем навремено.

Бик

Ќе сакате внимание и поддршка од саканата личност. Слободно бидете искрени за тоа. Искрените разговори само ќе ве зближат едендодруг и ќе ги зајакнат вашите чувства.

Близнаци

Комуникацијата со другите ќе ви донесе задоволство и нови можности. Бидете отворени за запознавање, но не кажувајте се што знаете одеднаш. Сè треба да се случува постепено.

Рак

Раковите треба да им веруваат на своите внатрешни чувства. Тие можат да ве упатат во вистинската насока. Ќе избегнувате и грешки и ќе бидете задоволни со себе.

Лав

Ќе се чувствувате уморни и исцрпени од работа. Затоа, подобро е да се одморите навечер со роднините и да не брзате никаде. Обидете се да се исклучите од работите и да уживате во моментот.

Девица

Бидете креативни овој ден. Ова ќе ви помогне да ги смирите вашите нерви и да откриете нови таленти во себе. Во оваа работа можете да вклучите и пријатели, така што времето ќе помине повесело.

Вага

Вашата самодоверба ќе ви помогне да постигнете висок резултат на работа. Затоа, не губете ја оваа особина и продолжете да верувате во сопствената сила. Најдоброто допрва доаѓа, затоа не застанувајте.

Шкорпија

Денот е поволен за интроспекција и планови за иднината. Можеби ќе сакате да ги промените вашите приоритети и да започнете од нула. Сепак, подобро е да разговарате за сè со роднините и да го добиете нивното мислење.

Стрелец

Во четврток ве очекуваат интересни авантури. Постои можност некој да сака да ви приреди изненадување од кое ќе бидете воодушевени. Можеби ќе се најдете и на ново место.

Јарец

Јарците треба да се подготват за сериозен разговор или за деловни преговори. Ќе треба да донесете некои тешки одлуки, но не грижете се. Сега среќата е на ваша страна, па се ќе биде во ред.

Водолија

Бидете внимателни, бидејќи постои ризик од измама на овој ден. Не верувајте на туѓинци и внимателно проверувајте ги информациите. Исто така, не правете спонтани купувања, бидејќи подоцна може да зажалите.

Риби

Анксиозност и ранливост се она што ќе го почувствувате во четврток. Опкружете се со љубов и поддршка од најблиските. Тие ќе ви дадат утеха и топлина.

Среќлии на неделата: Три хороскопски знаци кои ќе имаат голема среќа до 26 мај

Слични објави

(Видео) Кевин Спејси низ солзи изјави дека останал без пари и куќа: „Не сум сигурен каде ќе живеам сега“

еспресо

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо
Се вчитува....