14.8 C
Скопје
10:01 - 2 јуни, 2023

Астро прогноза за петок, 31 март

Овен

На овој ден се ќе земете при срце, па некои ситуации можат да ве повредат. Обидете се да ги избркате лошите мисли за да не се удавите во нив.

Бик

Нема да имате доволно мотивација да продолжите понатаму. Сепак, астролозите силно препорачуваат да ја преземете контролата врз себе за да не се најдете во услови кои нема да ги исполнат вашите очекувања.

Близнаци

Вашето расположение нема да биде најпозитивно, па денот ќе помине во тешки мисли и размислувања, како да живеете понатаму и во која насока да се движите. Многу брзо ќе го најдете одговорот.

Рак

Најдете време за себе. Грижете се за вашето физичко и психичко здравје. Префрлете се на правилна исхрана и почнете да одите во теретана за да останете во форма.

Лав

На патот до успехот може да наидете на препреки кои ќе ви го расипат расположението. Сепак, астролозите советуваат да не стоите во место и да одите напред. Само така ќе го добиете она што го сакате.

Девица

Ќе имате нови можности, со кои можете значително да го подобрите вашиот живот. Не пропуштајте ја вашата шанса да изградите среќна и убава иднина.

Вага

Ќе имате тежок избор. Тоа може да се однесува на вашиот личен живот. Експертите велат дека можеби ќе дознаете некои информации кои ќе го променат начинот на кој размислувате за вашиот партнер.

Шкорпија

Роковите ќе „изгорат“ на овој ден. Можеби ќе откриете дека немате доволно време да завршите некој проект. Побрзајте да не добиете укор од претпоставените.

Стрелец

Ќе се чувствувате раздразливо уште од утрото. За да го подобрите вашето расположение, ви се препорачува да се задоволите со нешто пријатно. Најдете време за себе.

Јарец

Излезете од вашата комфорна зона ако сакате да постигнете нешто повеќе. Ако седите на едно место и се жалите само, така ќе го поминете цел живот.

Водолија

Денот ќе биде поволен за манифестација на емоции и чувства. Кажете им на вашите најблиски колку ви се важни, колку ги сакате и колку се грижите за нив. Можете да сметате на реципроцитет.

Риби

Во петок треба да бидете креативни. Така можете да се одвлечете од проблемите и да уживате во секој момент. Генерално, денот ќе биде мирен и убав.

Слични објави

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо
Се вчитува....