19.8 C
Скопје
23:55 - 26 септември, 2023

Астро прогноза за петок, 1 септември

Овен

На овој ден можете да го завршите она што го започнавте одамна. Сè уште не вреди да се преземат нови работи, подобро е да посветите време на завршување на старите, како и на одмор и закрепнување. Поминете ја вечерта во друштво на пријатели.

Бик

Може да добиете неочекувана понуда поврзана со работата. Можеби ќе треба да се преселите во друг град или дури и друга земја. Сепак, запомнете дека новото место секогаш значи нови предизвици и можности.

Близнаци

Денес можете безбедно да разговарате за вашите идеи со претпоставените. Постои шанса раководството да ве поддржи и да ви помогне да ги реализирате сите ваши идеи. Денот ви ветува успех.

Рак

Денот ќе биде поволен за да започнете со поправки во вашиот стан или куќа. Размислете за дизајнот, создадете удобност и практичност. Средете го домот буквално за уживање.

Лав

Ќе бидете во центарот на вниманието. Ова ќе ви овозможи да воспоставите контакт со многу луѓе. Сепак, Лавовите треба да се откажат од црниот хумор и ароганцијата. Тогаш сè ќе ви успее.

Девица

Ќе ве оптоварат со нови задачи, кои ќе треба да се решаваат овде и сега. Ѕвездите велат дека ќе ви треба трпение и трудољубивост. Само така ќе успеете да надминете се.

Вага

Вагите треба да размислуваат за промена на имиџот. Сите надворешни промени во петок ќе бидат многу успешни и ќе ви дадат добро расположение кое ќе ве држи уште неколку дена.

Шкорпија

Вашата интуиција ќе биде на врвот денес. Затоа, ако се појават контроверзни моменти и не сте сигурни во вашиот избор, слушајте го вашиот внатрешен глас. Тој нема да ве изневери.

Стрелец

Може да имате проблеми со партнерите на деловен план. Постои можност да сакаат да ве отфрлат за голема сума пари. Затоа, не потпишувајте никакви документи без присуство на адвокат.

Јарец

Во петок, Јарците ќе ги соберат плодовите на својот труд. За среќа, доволно сте компетентни и вредни за да ги одржувате позитивни работите. Можете да сметате на зголемување на платата.

Водолија

На овој ден ќе ставите крај на прашањата кои долго ве мачат. Можеби ќе треба да се збогувате со луѓето кои биле дел од вашиот живот. Но, се што не е направено, денес ќе се направи за подобро.

Риби

Денес ќе чувствувате емпатија кон луѓето. Ќе сакате да ги поддржувате, утешите, инспирирате и забавувате сите. Ова е многу добро, бидејќи честопати и вас истото ви треба.

Среќници на почетокот на септември: Два хороскопски знаци ќе си го исполнат сонот

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....