9.8 C
Скопје
22:42 - 26 февруари, 2024

Астро прогноза за недела, 4 февруари: Нови познанства за Водолиите, одличен ден за Овните

Овен

Денеска ќе доживеете вистинска бура од емоции. Нема сите да бидат добри, но генерално денот ветува дека ќе биде одличен. Она што е важно е како реагирате на одредени настани.

Бик

Бикот не треба да заборави на одморот. Често се наоѓате потопени во вашата работа, но ова рутинско и брзо темпо може да предизвика прегорување.

Близнаци

На овој ден можете да добиете поддршка од вашите колеги. Затоа, слободно разменувајте идеи и разговарајте за можните опции за развој на настаните. Заедно ќе се справите со сите предизвици.

Рак

Денес Раковите можат да добијат позитивни впечатоци доколку направат нешто што им носи вистинско задоволство. Одложете ги неитните работи за подоцна, тие нема да побегнат од вас.

Лав

Лавовите треба да посветат повеќе време на спортот. Физичката активност ќе има корисен ефект врз вашата благосостојба и емоционална состојба. Пијте повеќе вода.

Девица

Девиците треба правилно да ги постават своите приоритети и да ги решаваат проблемите еден подруг кога ќе се појават. Ако се фатите за сè по ред, и наеднаш, ризикувате да „изгорите„ веднаш..

Вага

Вагите можат да го постигнат она што го сакаат доколку побараат поддршка од најблиските. Без нив ќе ви биде потешко да ја донесете вистинската одлука и да се справите со одговорноста што падна на вас.

Скорпија

На Скорпиите можеби ќе им треба повеќе време за саморефлексија. Затоа, идеалниот ден за вас – денес – треба да го поминете повеќе во самотија. Излезете надвор од градот, бидете поблиску до природата.

Стрелец

Стрелците треба да ги прошират своите хоризонти. За да го направите ова, треба да сфатите дека не мора само вашето мислење да биде најправилно, а второ, треба да дознаете повеќе нови информации.

Јарец

Јарците треба малку да се одморат и да здивнат. Во потрага по професионален успех, заборавате на хармонијата со вашиот внатрешен свет. Фатете чекор со новите информации.

Водолија

Денеска Водолијата може да биде поканета на некој социјален настан. Не одбивајте, бидејќи таму можете да остварите корисни контакти. Бидете отворени за нови работи.

Риби

Рибите треба да се потпрат на својата интуиција. Ѕвездите советуваат да не донесувате одлуки избрзано. Подобро е да размислите сè внимателно за да не ги расипете работите.

Неделен хороскоп (5 до 11 февруари): Љубовна авантура за Стрелците, убави вести за Овните, незаборавни емоции за Рибите…

Слични објави

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо
Се вчитува....