18.8 C
Скопје
21:25 - 5 октомври, 2022

Астро прогноза за четврток, 22 септември

среќа балони

Овен

Сакате конкретни работи. Сѐ околу вас ви е здодевно и не знаете за што да се држите и да го прогласите за денешна водечка sвезда. На работното место едноставно ќе немате воопшто мотивација, но крајно време е да се концентрирате и да се посветите на битните работи во вашиот живот.

Бик

Партнерот ве провоцира и ве искушува веќе подолго време. Ако реагирате премногу брзо, нешто што сте сакале да го премолчите може да излезе од ваше влијание. Бидете одмерени за врската да не заврши со раскинување, особено ако криете нешто што вашата сакана не смее да го открие.

Близнаци

Се ближи моментот на реализација на некои проекти, како и можност за потпишување нов договор. Сепак, бидете трпеливи и одложете ги последните потези, бидејќи, иако сѐ оди според планот, сите предуслови за ставање крај на сѐ, уште не се исполнети. Избегнувајте расправии на секое поле.

Рак

Денес никако не можете да се опуштите, некој одеднаш ви задава дополнителни проблеми или нови емотивни дилеми. Делувате несигурно. Обрнете внимание на новите информации или на нечие предупредување. Важно е со вашето однесување да дадете добар пример.

Лав

Се стремите кон една личност, убедена дека таа има сѐ што сакате во моментот. Нејзиното одбивање ве привлекува уште повеќе, но тоа не е затоа што таа е вистинската личност за вас, туку затоа што за вас е незамисливо дека постои некој што е имун на вашиот шарм.

Девица

Имате променливо расположение и сте склони кон нервоза, особено во однос на вашето семејство. Денешниот хороскоп ве предупредува да внимавате какви обврски прифаќате бидејќи не сте во ситуација да ги почитувате сите договори. Не играјте на сѐ или ништо, ќе бидете дисквалификувани во клучен момент.

Вага

Се потпирате на други луѓе. Можеби сте премногу изморени, па ова е вистинската причина за вашето повлекување и предавање на судбината. Работите може да бидат незгодно комплицирани ако не преземете одговорност и не ги завршите обврските навреме, дури и ако за вас е непријатно.

Скорпија

Вие сте решени да не се мешате во туѓи работи. Меѓутоа, некој ви се доверува, а вие не сте сигурни дали тоа треба да ве импресионира или дали тие информации ќе ви создадат проблеми. Ако не одолеете навреме, работите можат значително да излезат од контрола. Неочекувана средба може да ви покаже на дело колку е мал светот.

Стрелец

Ве привлекува личност која не е слободна. Иако ви се чини дека тоа би било доживотна врска, не заборавајте дека секогаш размислувате така на почетокот на запознавањето. Не залажувајте се, туку насочете го своето романтично расположение кон нешто попрактично.

Јарец

Со вас, сè оди во пакет, работа, пари и љубовен живот. Сепак, од вас се бара да се адаптирате на новите околности. Вие не сте флексибилни, па сè ви пречи, бидејќи секоја промена што не ја предизвикавте самите, предизвикува фрустрација и незадоволство.

Водолија

Партнерот очекува конкретен чекор за обликување и формализирање на врската. Не попуштајте на притисокот, советуваат ѕвездите, ако не сте сигурни дека тоа е она што го сакате. Дополнителна тензија е предизвикана од финансиската состојба, која денес е значително комплицирана.

Риби

Внимавајте на вашите трошоци, потребно е внимателно и темелно да го трошите или вложувате секој денар. Невработените треба да им се обратат на своите пријатели за помош. На крајот на денот доаѓа олеснување и силна морална поддршка од помлад член на семејството.

Слични објави

Хари и Меган во конфликт со Нетфликс: Во паника се, сакаат да отстранат делови од документарецот

еспресо

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо
Се вчитува....