19.8 C
Скопје
20:46 - 29 мај, 2024

(Видео) Уметнички дела од 15 век, луксузен мебел: Ова е станот во кој Миша Гроф не ѝ дозволува на Николина Пишек да влезе

Хрватската водителка Николина Пишек, која беше на суд со свекорот Миша Гроф, неодамна истакна дека добила право да влезе во станот во кој живеела во Белград со нејзиниот покоен сопруг Видоје Ристовиќ.

Во овој стан има голем број антиквитети, со оглед на тоа што Видоје се занимавал со набавката на овие вредни предмети. Дуплексот, кој се наоѓа на две нивоа, само во првата дел од станот има околу 230 метри квадратни.

Николина во една прилика за „Блиц“ изјави дека и самата не знае што сè има во семејниот дом. Од статуа на Наполеон Бонапарта, преку величествени уметнички слики од 15 и 17 век, до бројни експонати и луксузен мебел.

– Сите овие книги се од мојот сопруг, кој ја сака уметноста. Тоа е негова колекција. Јас не сум колекционер на ништо, што би се очекувало од една жена – изјавила тогаш Николина.

Фотографии од станот може да погледнете тука.

 

Слични објави

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Комплетна артериска рeваскуларизација при коронарна болест на срцето

еспресо

Најважната личност на Цеца се исели од вилата, сега е видена на Дедиње: Не присуствуваше на свадбата на Анастасија

Еспресо
Се вчитува....