18.8 C
Скопје
16:20 - 20 април, 2024

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Социјалните мрежи не престануваат да зборуваат за Јелена Карлеуша која со Георгина Родригез се појави на ревијата на брендот „Vetements“ во Париз, а девојката на Кристијано Роналдо ја заследи српската пејачка на Инстаграм. Сега се појави снимка од разговорот меѓу двете, која изненади многумина.

Луѓето се убедени дека Георгина ѝ открила на Карлеуша кога Роналдо ќе ја заврши фудбалската кариера и ќе се пензионира. „Кристијано, уште една година и толку. Можеби две, не знам“, се слуша како вели Георгина на снимката. Твитер е преполн со реакции, а Србите се гордеат со пејачката.

„Во каков алтернативен универзум живееме кога преку Карлеуша дознавам кога Роналдо оди во пензија?!“, „Јелена Карлеуша му откри на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија. Застанете и гледајте“, „Дознаваме дека Кристијано му завршува кариера од разговорот меѓу Георгина и Карлеуша…“, пишуваат твитерџиите.

Да потсетиме, Георгина по пистата прошета во дресот на Роналдо, со неговиот потпис.

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....