15:02 - 19 април, 2024

(Видео) Јелена Розга проговори за љубовта: Сега сум најсреќна

Јелена Розга проговори за љубовта и здравјето кои ги држи под контрола, а едвај чека да ги „наполни батериите“ во родниот Сплит.

Минатата сабота регионалната поп ѕвезда Јелена Розга (46) одржа концерт во хотел во Јахорина, Босна и Херцеговина, каде два часа ја забавуваше публиката со своите бројни хитови. Пејачката пред да излезе на сцената за локалната телевизија „Хајат“ открила дека е во најсреќната фаза од животот.

– Љубовта е сѐ за мене, не функционирам без љубов. На мене може да се види кога сум тажна и кога нешто не функционира, тоа се гледа во моите очи. Колку и да се труди човек да го скрие тоа, со насмевка на неговото лице, не оди, очите кажуваат сѐ. Сега сум во најубавата и најсреќната фаза од мојот живот – признала Розга.

Пејачката со години има проблеми со тироидната жлезда и срцето, но вели дека моментално нема никакви проблеми.

– Фала му на Бога, тироидната жлезда е добро, моите наоди се добри. Секој месец морам да вадам крв и сега ми оди многу добро – изјавила Јелена.

 

Слични објави

Познатата Касандра пристигнува во Србија и ќе игра со Биковиќ во „Јужен ветар 3“: Улогата е посебна приказна, ова се деталите

Еспресо

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva
Се вчитува....