6.8 C
Скопје
06:41 - 4 март, 2024

Вдовицата на Маринко Роквиќ јавно го спомна неговиот вонбрачен син: Јас сум горда мајка!

Покојниот пејач Маринко Роквиќ не бил како некои негови колеги кои не сакаат да ги признаат вонбрачните деца, напротив, тој тоа го направил на драга волја.

Славица Роквиќ , вдовицата на починатиот пејач Маринко, во коментар јавно го спомнала неговиот вонбрачен син Дарио, со кој таа и синовите на Маринко, Никола и Марко се во исклучително блиски односи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Rokvic (@nikolarokvic)

Таа покажала колку и самата го прифаќа Дарио, и дека не го одвојува од своите биолошки синови во некои аспекти.

– Велат дека круша не може да падне под јаболкница. За татко ти и мене, семејството беше свето. Јас сум горда мајка затоа што ти, Марко и Дарио со вашите прекрасни сопруги и деца направивте мали храмови на љубовта од вашите семејни гнезда, каде секоја молитва од срцето и душата прераснува во радост на животот . Да се ​​радуваме заедно, драги мои деца – напишала Славица во коментарот на фотографијата на синот Никола и снаата Бојана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Rokvic (@nikolarokvic)

Маринко Роквиќ почина на 6 ноември 2021 година.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....