17.8 C
Скопје
06:29 - 30 јуни, 2022

Славчо Попоски прогнозира: Многу топло, до 35 степени, еве кога

– Од утре па натаму, како што и претходно најавивме, поради продор на МНОГУ ТОПЛА воздушна маса од северните предели на Африка, температурите ќе бележат тенденција на брз и ЗНАЧИТЕЛЕН ПОРАСТ. Особено ТОПЛО ќе биде за време на викендот кога максималните температури ќе се искачуваат во интервалот од 26 до 35 степени. Времето ќе биде стабилно, суво и сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Во недела, како и во првите денови од следната недела во попладневните часови ќе има појава на локална нестабилност, проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во Скопскиот регион времето во следните неколку денови ќе биде стабилно, суво и сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Помали услови за појава на локална нестабилност ќе има во недела, како и во првите денови од следната недела. Температурите ќе бележат тенденција на брз и ЗНАЧИТЕЛЕН ПОРАСТ, и во следните денови истите ќе се искачуваат во интервалот од 27 до 32 степени – вели метео прогнозерот Славчо Попоски.

Слични објави

За сексуално и психичко злоставување жени: Пејачoт Ар Кели осуден на 30 години затвор

Еспресо

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо
Се вчитува....