18.8 C
Скопје
17:42 - 5 октомври, 2022

Разводoт на Кличко: Кој зимава ќе го стопли градоначалникот-боксер во мраз-студениот Киев?

Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко објави развод по 25 години брак со Наталија Егорова. Постојат неколку верзии зошто токму сега, кога Украина, е под „специјална воена операција“ од Русија, гинат војници, но и цивили, а тој има полни раце работа како градоначалник. Како тогаш токму сега, човекот познат по тоа што „се плетка со јазикот“ дозволи да го префрли вниманието на неговиот личен живот.

Долго време странци

Политичарот-боксер реши преку медиумите да најави промени во личниот живот. Во интервју за Бабел, Виталиј Кличко рече дека тој и неговата сопруга „долго време живеат не само во различни градови, туку и во различни земји“, а сега, со меѓусебен договор, решиле да го официјализираат она што долго време било факт.

„Сè уште имаме добри односи, се почитуваме, децата се веќе возрасни и животот продолжува“, рече тој. Иако во април оваа година, парот требаше да слави сребрена свадба.

Наталија долго време се појавува речиси срамежливо застанува до нејзиниот сопруг само на многу задолжителни и официјални настани, на пример, на денот на гласањето.

Виталиј и Наталија имаат три деца: Јегор-Даниел (22 години), Елизабет-Викторија (19 години), Максим (17 години). Сите тие одлетаа надвор од Украина – студираат во Англија и доаѓаат кај мајка им само за празниците.

Осаменост споделена на Интернет

Наталија долго време живее во семејна куќа во Германија. Витали Кличко ретко ја посетува престижната област на Хамбург, како што и Наталија ретко доаѓа во Киев. За неа доаѓањето на децата е радост. Но тие доаѓаат кај неа најчесто за празници, за заедничката прослава на Божиќ.

„Го знаете ли чувството кога ќе завршат празниците, децата излегуваат од дома да учат, гостите си одат и дома веќе нема за кого да готвите? А за себе воопшто не сакам. И сега имам избор, да порачам нешто, добро, веројатно не од категоријата здрава храна. Или сепак да се принудам да одам во кујната и нешто да зготвам, барем некаква салата “, се исповедаше таа своемвремено во јавноста.

До февруари таа со претплатниците на социјалните мрежи споделуваше филозофски размислувања за осаменоста и присилното готвење различни теми поврзани со неа самата. Меѓу другото откриваше рецепти, различни приказни за храна, за салати, но и за медитации, со долги дискусии за душата и осаменоста. Читателите ја охрабруваа да пишува книги. Понекогаш дури и му се враќање на пеењето.

По 24 февруари, таа почна да пишува за добротворни настани каде што собира пари за поддршка на Украина. Како сопруга на градоначалникот на Киев, таа учествуваше во секакви ТВ емисии во Германија, даваше интервјуа и пееше.

Факт е дека ова не е првпат Наталија да има големо внимание на сцена, зашто пред да стане посветена сопруга на боксерот таа имаше завидна вокална кариера. Оттогаш до сега таа има само една нова песна, која ја изведува редовно на хуманитарни настани.


Градоначалникот на Киев претпочита витки бринети

Според украинските медиуми, градоначалникот на Киев не губи време. Во различни периоди, тој беше дел од романси со модерни украински девојки: извесен период беше во врска со пејачката и активистка на познатото движење Фемен, Ана Бостон, а потоа и со социјалистката Зорјана Вишински. Патем, и двете девојки се премногу слични на сè уште легалната сопруга на Кличко. Од тоа озборувачите заклучија дека повеќе сака витки бринети.

Во Киев долго време кружеа гласини дека Зорјана пред неколку години родила син од Виталиј Кличко. Дали тие живеат заедно не е познато, но кореспонденцијата на градоначалникот, која „протече“ на Интернет по хакирањето на неговата е-пошта, долеа масло на огнот. Заедно со преписката, објавени се и фотографии од личната архива на Кличко и Вишински на одмор. Така се доаѓа до првата од верзиите за разводот на Кличко  – тој наводно планира да ја ожени Вишински.

Втората верзија за разводот во чудно време е дека наводно политичарот итно треба да скрие некои средства и, соодветно, тие ќе исчезнат заедно со неговата сопруга.

Пренасочување на вниманието

Додека народот се занимаваше со интимните откритија за Кличко, сите некако заборавија на неговиот повик до жителите на Киев да „подготват домашно сплетени џемпери и топли ќебиња“, бидејќи во зима во главниот град на Украина се очекува студено време во домовите на граѓаните. Кличко рече – ќе се грееме до максимални +18 степени. Покрај тоа, ако нема доволно гас и генератори, горивото ќе биде мазут. Потоа и најави да очекуваат прекини на струја.

Дали љубовниот живот на Кличко само го одвелекува вниманието? Додека официјални лица ширум земјата ветуваат дека ќе организираат евакуација на одредени области поради проблеми со грејната сезона, ваквите хорор приказни од властите во Киев може да се претворат во паника, да не настапеше на сцена градоначалникот со бурниот љубовен живот.

 

 

Слични објави

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо

Откриен мотивот за тепачката на Северина со сестра ѝ? Маријана се налутила за препишан имот

еспресо

Вкусни есенски колачиња со тиква

Еспресо

Студентски пакет „За чиста 10-ка“ на Халкбанк со низа бенефиции за идните академски граѓани

Еспресо

Славчо Попоски најавува стабилно, суво и сончево време

Ј.К.Д
Се вчитува....