4.8 C
Скопје
03:48 - 4 март, 2024

„Помогнете ми!“: Сања Вучиќ јавно побара помош за нејзината здравствена состојба

Откако ја напушти групата „Хјурикеjн“, срспката пејачка Сања Вучиќ неуморно работи на својата соло-кариера. Таа редовно настапува низ Европа и регионот, но сега пејачката се огласи на социјалните мрежи и побара помош од своите следбеници.

Имено, како што истакна пејачката, таа во последно време е премногу уморна и не знае како да го реши тој проблем.

– Дали знаете некои препарати, минерали, што и да е, што може да ја зголеми животната радост и ентузијазам? Да можам 20 минути да прошетам низ градот без да се прозевам или да ме боли глава. Помогнете ми! – напиша Сања Вучиќ на Твитер.

Да потсетиме, Сања неодамна проговори за својата борба со здравјето, а откри низ што поминала додека не ја разбрала причината за нејзините проблеми со тироидната жлезда.

– Отидов на психијатар и помислив дека се работи за некаква депресија, која докторот на крајот ми ја дијагностицираше – изјави Сања Вучиќ, а потоа откри дека ѝ била дијагностицирана погрешна болест.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....