18:10 - 20 април, 2024

Осудена кумата на Лепа Брена: „Кралицата на естрадната автомобилска мафија“ оди во затвор

Татјана Миоковиќ, кумата на Лепа Брена, таканаречената „кралица на естрадната автомобилска мафија“, која беше обвинета од Јавното обвинителство за организиран криминал во Белград дека таа и нејзиниот невенчан сопруг Зоран Јанковиќ и уште шестмина обвинети учествувале во трговијата со скапи автомобили што биле украдени во странство, осудена е пред Специјалното одделение на Вишиот суд во Белград на две години и два месеци затвор, како и парична казна од 300.000 динари.

Нејзиниот невенчан сопруг Зоран Јанковиќ е осуден на шест години и шест месеци затвор, како и парична казна од еден милион динари. Како што потврдиле за српски „Курир“ од Јавното обвинителство за организиран криминал, на повеќегодишна затворска казна се осудени и останатите обвинети опфатени во обвинителниот акт.

Обвинетиот Милан Јариќ е осуден на три години и осум месеци затвор, како и парична казна од 400.000 динари, Бошко Тарајиќ на пет години и четири месеци затвор и парична казна од половина милион динари, Золтан Молнар на две години и четири месеци затвор и парична казна од 100.000 динари, Младен Мишчевиќ и Иван Ќириќ на три години и шест месеци затвор и парична казна од по 300.000 динари, а Горан Ловриќ на три години затвор и парична казна од 100.000 динари.

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....