14:12 - 19 април, 2024

(Видео) Марко Миљковиќ мета на вандали: Намерно му го изгребале автомобилот

Марко Миљковиќ, поранешен учесник во реалното шоу „Задруга“ и сопруг на пејачката Луна Ѓогани, на својот Инстаграм профил објави видео од својот автомобил кој некој намерно го изгребал со остар предмет.

Марко и Луна уживаат во убавината на семејниот живот, а откако го напуштија реалното шоу каде ја започнаа својата љубов, заработуваат многу пари преку нивниот канал на Јутјуб кој им овозможува удобен живот.

Сепак, голем е бројот на луѓе кои љубоморат на нивниот успех, па некои едвај дочекаа да го изгребат луксузниот автомобил на Миљковиќ.

Кога видел што се случило, Марко го снимил автомобилот, а видеото го објавил на својата инстаграм приказна и им се обратил на вандалите:

„Би сакал да ги прашам овие… Тие што сакаат да повлекуваат линии по автомобили. Мислите дека ќе ме оптоварите со штета од 20, 30, 50 евра? Вас сигурно ќе ве оптовари, мене – не. Верувајте дека нема. Мене не ми штети ништо“

Слични објави

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо
Се вчитува....