14.8 C
Скопје
07:26 - 26 септември, 2023

Мојот маж во исто време ме оплоди и мене и друга жена, еве што решив да направам

Џена Херера од САД се нашла во чудна ситуација кога се одлучила за сурогат мајчинство откако долго се борела со неплодност. Во видеото на ТикТок, таа објасни дека е многу среќна откако во февруари ја добила веста дека сурогат мајката која ја ангажирале таа и нејзиниот сопруг е бремена.

И тогаш се случила една сосема неверојатна работа која ги шокирала сите.

Џена открила дека е бремена, и дека ќе роди бебе со само неколку недели разлика од сурогат мајката.

„Бидејќи мислев дека е одлична идеја да забременам во исто време со сурогат мајката, нашето семејство се најде во неволја“, вели Џена.

@themoneymom

thats show bizz baby🫶🏻 #surrogate #pregnant #momsoftiktok #ttcjourney #greenscreenvideo

♬ Scotty – D4L

Таа откри дека терминот ѝ е во септември и дека второто бебе реба да стигне само 3 недели после тоа. Џена живее во Калифорнија, додека жената која е сурогат мајка е од Колумбија. Идната мајка не е сигурна како ќе стигне до Колумбија за раѓањето на нејзиното второ бебе, бидејќи нивните термини се многу блиску.

@themoneymom

God did promise us TWINS #surrogate #pregnant #ttccommunity

♬ ItalianBach is so hot and humble – ItalianBach

„Прашање е дали ќе успееме да го добиеме бебето, да ѝ го земеме изводот од матична книга на родените, да ѝ извадиме пасош и со неа да стигнеме во Калифорнија, се тоа во само три недели“, вели Џена.

@themoneymom

Replying to @Vanessa Young praying for a passport miracle for twin A so we can head to Bogota for twin B #pregnant #surrogate

♬ original sound – Dan Morrison

„Дали да го оставам свето новороденче тука во САД? Дали да останам тука со своето новородено бебе, а мојот маж да оди во Колумбија, но тогаш ќе го пропуштам раѓањето на нашето второ бебе?Дали се ова ќе помине совршено, а јас себеси сега само се изложувам на непотребен стрес? Времето ќе покаже“.

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо
Се вчитува....