20.8 C
Скопје
04:10 - 30 јуни, 2022

(Фото) По шестгодишна пауза Бијонсе со нов албум, ја освои и насловната на Вог

Шест години по Lemonade, Spotify и Tidal Бијонсе го објави нејзиното враќање на 29 јули 2022 година. Во меѓувреме, модниот магазин Вог ѝ ја посвети насловната страница на јулското издание.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by British Vogue (@britishvogue)

По шест години пауза, Бијонсе се враќа со Ренесанса, албум кој ќе излезе на 29 јули 2022 година. Токму поради оваа причина, ѕвездата се појавува на насловната страница на јулското издание на британскиот Вог, овековечена од Рафаел Павароти.

Сопругата на раперот Џеј Зи, со кој има три деца (Блу Ајви родена 2012 година и близнаците Руми и Сер Картер, родени 2017 година) Бијонсе во својот најнов албум раскажа за болката и страдањето поради предавствата на нејзиниот сопруг, од кој сепак никогаш не се разделила. Мешавина од недоверба, љубомора, стравови кои резултирале со неконтролиран гнев. Тоа се главните теми на албумот.

Во меѓувреме, на насловната страница на модното списание Вог, читаме: „Бијонсе запали оган“. Во рамките на јулското издание се појавува едиторијал посветен на ѕвездата и бројни ексклузивни фотографии кои на Инстаграм ги сподели и самата пејачка.

„Со сета изолација и неправда од минатата година, мислам дека сите сме подготвени да избегаме, да патуваме, да сакаме и повторно да се смееме. Чувствувам дека се случува ренесанса. И сакам да помогнам да се случи тоа на секој можен начин“, рече Бијонсе во 2021 година, во долго интервју за Харперс Базар во кое најави дека нова музика е на пат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

 

Слични објави

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо

Славчо Попоски најавува нестабилност со пороен дожд

Еспресо
Се вчитува....