Дневен хороскоп за ден 25.02.2020: Девицата ќе биде одлично организирана, а Близнакот е збунет од љубовта

ОВЕН
Ќе бегате во својот свет на сништата пред незадоволителната љубовна реалност. Тоа ќе биде вашиот вентил. Можеби некои ваши идеи нема веднаш да бидат прифатени , едноставно зашто се неспроведливи во реалните услови. Помирете се со реалноста.

БИК
Во комуникацијата со саканата личност , се поголема улога ќе игра фантазијата и интересните идеи кои како да не се од овој свет. Тешко дека некој ќе ве стави денеска во некаков калап. Ќе бидете навистина посебни во секој поглед. Имате право кога ја негувате натуралноста.

БЛИЗНАЦИ
Љубовта од работното место ќе ве збунува. Нема лесно да се поставите во таквата ситуација. Не ви е лесно зашто немате јасно поставен став. Креативните работи ќе се одвиваат без проблем. Промените што се случуваат на работното место ќе ги прифатите без двоумење. Издржете.

РАК
Ако можете пробајте да склопите некое партнерство со личност која е родена во воден знак. Посветени сте на својот партнер и уживате крај него. Може да очекувате стабилна љубовна ситуација. Можни се проблеми со видот.

ЛАВ
Доколку планирате патување, пред вас се позитивни околности. Се ќе биде подобро од она што го очекувате. Можно е да ви се допаѓа личност со која не би смееле да се впуштите во нешто повеќе. Избегнувајте ги пороците.

ДЕВИЦА
Одвојте време за анализа на финансиската состојба. Не се исклучени дополнителни парични приливи, иако мали. Во состојба сте да создадете прекрасна организација и да се справите со многу задачи.

ВАГА
Не е пожелно да се привлече внимание. Ќе морате да се справите со некои сложени случаи. Најдобро е да го направите тоа сами. Ако немате идеја за решение, искористете ги постоечките практики, директно или во комбинација.

СКОРПИЈА
Некој од вашата вообичаена средина ќе се обиде да ве провоцира и да ве поттикнува на манифестации на непријателство и агресија. Бранете ги своите принципи, но во рамките на правилата и добриот тон. Воздржете се од индивидуалните појави што ќе ве направат предмет на дискусија.

СТРЕЛЕЦ
Бидете претпазливи ако треба да работите со нови луѓе или со нова опрема. Не го наметнувајте вашето мислење, резултатите од работата ќе докажат дека вашиот начин на размислување е правиот. Ако тие нудат помош, објективно размислете дали да ги искористите и како тоа ќе влијае на вашиот авторитет.

ЈАРЕЦ
Не е исклучено да се отворат било какви непредвидени задачи и да се стресите од помислата дека немате доволно време. Независно од сè е пожелно да се дејствува мирно. Важен е квалитетот, а не квантитетот.

ВОДОЛИЈА
Ќе се соочите со тежок избор дали да ги заштитите вашите интереси или заеднички интереси. Размислете за последиците во однос на финансиите и вашите позиции во тимот. Ако немате оптимално решение претпладне, подобро е да не учествувате или да барате одложување.

РИБИ
Рутинската работа нема да ве спречи, но ќе морате да се справите со туѓите грешки. Некој постојано ќе бара совет и помош. Завршете го она што сте го направиле за да не мора да се грижите за да се ослободите од сопствените грешки.

Слични објави

Марија Шерифовиќ доживеа незгода ден пред концертот, вриштеше од смеење додека се снимаше без заб! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

„Игра на тронови“: Алтернативниот крај ќе следува во книгата на Џорџ Р. Р. Мартин?

Еспресо

Најлошите мажи се раѓаат во овие 3 хороскопски знаци!

Igor

Секси Тина на маки поради малото бикини: Брановите ѝ ги „разбрануваа“ градите, па едвај ги задржи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Драмата на црвениот тепих на Златните глобуси: Џенифер Лопез спакувана како подарок! (ФОТО)

Слободен печат

Нов дует на македонската естрада по подолго време: Дани и Пеце пеат за крајот на овој свет! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

пет × три =

Слични објави

Градите едвај ги собра во корсетот: Српската пејачка Милица Павловиќ ги полуде фановите со новите фотографии!

Васко Спасоски

Мачките добро знаат како да се забавуваат и се вистински мајстори за лудории во домот! (ВИДЕО)

Еспресо

Девет женски особини кои мажите ги обожаваат!

Еспресо

Хороскоп за 30 јануари – Прочитајте каков ќе ви биде овој четврток!

Еспресо

Поради фотографијата на која покажала премногу ги изгубила следбениците на Инстаграм! (ФОТО)

Еспресо

Четири земји од поранешна Југославија, една Евровизија: Кој има најголеми шанси за победа? (ВИДЕО)

Еспресо