Џастин Бибер, Блејк Лајвли, Џорџо Армани: Познати кои донирале пари за борба против вирусот

Се чини дека ситуацијата со пандемијата од коронавирусот буди во нас чувства, кои претходно можеби не сме ги препознавале. Сакаме да признаеме или не, самата изолација влијае на психичката состојба на луѓето, буди анксиозност и го зголемува стресот. Сепак, додека едни ги обвинуваат туристите за ширењето на вирусот, одредени личности покажаа хуманост на дело.
Познатите ѕвезди и познати брендови со своите донации ги покажаа човечките вредности кои неизмерно се ценат. Тие со своите пари обезбедија средства за лечење кои им се потребни на заболените.

Џастин Бибер
Славниот пејач во средината на февруари донираше 29.000 долари од личните средства, на фондација во Пекинг, која им помага на децата заболени од овој вирус.

Instagram

Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс
Еден од омилените парови кои многупати досега се истакнале со својата хуманост. Тие поддржуваат неколку хумантитарни акции, а за оваа борба донирале милион долари!

Instagram

Џорџо Армани
Познатиот моден дизајнер донирал 1, 25 милиони евра со желба да се спречи коронавирусот во неговата земја. Армани е еден од најбогатите луѓе во Италија.

instagram

Доменико Долче и Стефано Габана
Основачите на најпознатиот бренд Долче и Габана во февруари донирале пари за Универзитетот „Хуманитас“, кој ја проучува реакцијата на имунолошкиот систем на коронавирус.

 

Слични објави

Ирина Шајк ги распамети мажите околу неа со своето играње! (ВИДЕО)

Еспресо

КАРЛЕУША Е ВИНОВНА: Како хрватскиот фудбалер стана дел од црна листа?

Igor

Нова песна и уникатен музички спот: Лејди Гага ги почести фановите со нов хит! (ВИДЕО)

Еспресо

ВИСТИНСКИ СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Малиџано, познато и како зелен ајвар (РЕЦЕПТ)

Igor

Дара едвај ги „спакува“ огромните гради во минијатурното бикини (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Џенифер Анистон објави фотка со кучето, сите гледаат во нејзините нозе (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

пет + три =

Слични објави

Лавиринт парк инспириран од коронавирусот: Во оваа природна оаза нема шанси да се заразите! (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп за 07.11.2019

Igor

Дневен хороскоп за среда, 4 март: Лош ден за Лавовите, Водолиите ќе добијат шанса за напредок во работата

Еспресо

Канада повеќе нема да им дава безбедносни услуги на принцот Хари и Меган Маркл

Еспресо

Направила голема измама: Сите ја знаат како успешна манекенка и актерка, а еве како стигнала до слава! (ФОТО)

Михаило Донев

Кеба направи шоу во „ТЛЗП“, а Северина му кажа неколку зборови и се расплака (ВИДЕО)

Igor