11.8 C
Скопје
21:37 - 26 февруари, 2024

Цеца повеќе не молчи во врска со караницата со Мира Шкориќ: Нека не ми го троши времето

Кога пред повеќе од деценија и пол се скараа Цеца Ражнатовиќ и Мира Шкориќ, целата јавност остана шокирана.

На почетокот никој не веруваше дека долгогодишните пријателки, поранешните куми кои беа неразделни, делеле сѐ и биле лојални една на друга до последната капка крв и пот, веќе не зборуваат.

Следеше неверување бидејќи ниту една од нив не сакаше да зборува со медиумите на оваа тема.

Тие едноставно престанаа да се појавуваат заедно на јавни настани, да си доаѓаат дома. Иако се обидоа да објаснат како се заладила врската и дошло до тивката разделба и дека немало класична кавга, новинарите не се откажале додека не дознале за што точно се работи или барем за што зборуваа нивните пријатели во врска со тоа што се случувало меѓу пејачките.

Имено, од извор близок до пејачката протече информација дека токму Цеца ѝ се заканувала на врската бидејќи во последните години немала убави зборови за Мира пред пријателите, што таа го дознала и немо престанала да се дружи со неа.

Други, пак, тврдат дека токму Шкориќ го предизвикала проблемот, се посветила на тогашниот партнер и го запоставила пријателството со Цеца. Што од наведеното е точно, најдобро објасни Цеца во нејзината емисија.

– Во секоја врска луѓето се повредуваат, било да е пријателска или емотивна, кога ќе сфатиш дека си имал апсолутно празен живот, не ти е ни пријатно ни убаво, но мислам дека сѐ што се случува, се распаѓа или растура, дека требало да се случи така, и дека има причини за тоа и дека не треба да жалиме – рече Цеца, додавајќи:

– Не жалам. Нормално дека секој што не ми е искрен пријател треба да ме остави и да не ми го губи ниту времето, ниту своето време – заклучи Ражнатовиќ.

Со овие зборови балканската ѕвезда делумно ги објасни причините за разидувањето со луѓето кои ги сметала за пријатели и на тој начин откри една голема тајна, зошто повеќе не разговара со Мира.

Кавгата на Цеца и Мира Шкориќ имаше благ епилог неодамна, кога Цеца го отпеа нивниот дует „Не сметај на мене“ со Маја Беровиќ. Нормално сето тоа заврши така што Мира се пресмета со Маја на социјалните мрежи со спомнување на името на поранешната пријателка.

Цеца немаше одговор на тоа.

Слични објави

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо

Јована Јоксимовиќ за односот со ќерката на Жељко: „Јас не можам да ѝ бидам ни мајка, ни другарка“

Еспресо
Се вчитува....