5.8 C
Скопје
22:22 - 6 декември, 2023

Ашер ќе го води шоуто на полувремето на „Супербол 2024“

Добитникот на „Греми, Ашер, ќе го предводи настапот на полувремето на „Супербол“ во Лас Вегас, Невада, соопштија Националната фудбалска лига (NFL), „Епл мјузик“ и издавачката куќа „Рок нејшн“ во неделата.

dobivaj vesti na viber
Финалето во американското рагби, 58. по ред, треба да се одржи на стадионот „Алиџант“ во Лас Вегас на 11 февруари 2024 година. Полувремето, исто како и натпреварот, е еден од најгледаните ТВ-настани во Америка.

„Ова е најголемата чест што животот може да ви ја даде, конечно да настапам на ‘Супербоул“. Едвај чекам да му донесам на светот шоу што не личи на ништо друго што досега сте виделе од мене,“ рече аренби-пејачот.

Од издавањето на својот деби-албум во 1994 година, Ашер Рејмонд Четврти продаде над 80 милиони плочи во светот, се искачи на врвот на музичките топ-листи и освои осум награди „Греми“, кои според многумина се најпрестижните награди во музичката индустрија.

Магазинот „Билборд“ го круниса како втор најуспешен уметник во 2000 години.

U Got It Bad, OMG и Yeah! се меѓу најголемите хитови на 44-годишниот пејач. Ашер моментно настапува во Лас Вегас како дел од неговото резиденцијална турнеја Usher: My Way.

„Ашер е икона, чија музика остави неизбришлива трага на културниот пејзаж во текот на својата кариера“, вели шефот на музика на НФЛ, Сет Дудовски, во соопшентието за јавност, објавувајќи ја одлуката.

Минатогодишното шоу на полувремето, кое го предводеше аренби-ѕвездата Ријана, беше најгледаниот настап на полувремето на сите времиња, соопштија организаторите.

Култни уметници и бендови, вклучувајќи ги „Ролинг стоунс“, Бијонсе, Стиви Вондер, Принс и Брус Спрингстин, се качија на сцената на полувремето на најпопуларниот спортски настан.

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....