ВИДЕО | Здравствените работници порачуваат: Да ги прославиме новогодишните празници со најблиските

Ако нешто нѐ научи оваа 2020 година тоа е сигурно дека најважни се нашите семејства и нашите најблиски. Па така, и во тој дух да ги прославиме претстојните новогодишни празници во кругот на најблиските. Поминавме една исклучително тешка година и да се потсетиме дека не смееме да се откажеме, посебно не сега, во последните мигови.

Здравствените работници ја поддржуваат кампањата „Празнувај одговорно” за подигнување на свеста на граѓаните за почитување на мерките во пресрет на празниците.

Тие порачуваат дека има време за големи журки и големи забави, кои сите граѓани ги посакуваат.

„Да не се опуштаме сега, да избегнеме собири, ќе има други прослави на Нова Година. Сега е важно сите да останеме дома, да не се групираме. Граѓаните новогодишните празници да ги поминат во кругот на најтесното семејство, без да се групираат, за да може наредната Нова Година да биде сосема на друг начин прославена. Направете го тоа за вашите најмили, а со тоа ќе не заштитите и нас. Оваа состојба ќе заврши еден ден и ќе имаме многу подобро утре. Им порачуваме на сите граѓани сѐ она што е возможно да се одложи, да го одложат за некои наредни нови години да ни бидат подобри. Да ги почитуваат мерките за заштита и превенција, со цел да имаме подобар исход и да излеземе како победници, сите заедно, од сето ова. Сѐ ова ќе помине, ќе дојдат поубави и посреќни моменти. Среќни празници, чувајте се и останете во добро здравје!”, порачуваат здравствените работници.

Слични објави

Во новата нормалност, со старата ненормалност

Од коронавирусот почина зетот на Виолета Томовска!

Васко Спасоски

Трамп сака да остане претседател и не ги бира средствата за да успее во тоа (ВИДЕО)

Какви „корона” мерки донесоа соседните држави за границите? (ВИДЕО)

ФОТО: Фустан кој знае да го носи само Северина!

Милена Ризовска

Познатата шминкерка на славните ја откри тајната на совршената кожа: Овие 5 состојки ги имате во кујната!

Васко Спасоски

Остави Коментар

10 − 7 =

Слични објави

Од „Али баба и 40 разбојници“ до обука на магариња: Собраниска седница без конструктивна дебата за задолжување на Македонија со 90 милиони евра

Слободен Печат

Српскиот пејач се криел во подрум за време на терористчкиот напад во Виена: Беше општ хаос!

Васко Спасоски

Ново спортско шоу на YouTube – Слободни Фрлања

V. T.

Ердоган: Одлучни сме Турција да ја претвориме во глобален производствен и технолошки центар

Слободен Печат

Малолетниците без лична карта се исплашија за картичката: Со родител под рака – правец в банка

Трамп не одговора на незгодни прашања: Си замина од прес кога новинарката му го постави ова (ВИДЕО)

Слободен Печат