8.8 C
Скопје
19:47 - 20 февруари, 2024

Канје Вест должи 1 милион долари на даноци, раперот тоне во долгови

Канје Вест ѝ должи на американската даночна управа 1 милион долари. Ова го пренесува Daily Mail.

Најголем дел од долгот се даночни задолженија од неговиот бренд Yeezy, како и камати за казни за неплаќање даноци од 2021 до 2022 година. Покрај тоа, тој не платил данок за два имота во Калабасас што ги купил со поранешната сопруга Ким Кардашијан во 2017 и 2018 година: куќа за 2,2 милиони долари и стан за 1,6 милиони долари. Инаку, раперот веќе не е милијардер уште од минатата година, бидејќи изгуби многу договори поради антисемитските скандали и неговото контроверзно однесување.

Канје Вест во последно време стана еден од најозборуваните луѓе поради бројните скандали околу него. Повеќето се поврзуваат со неговата нова сопруга Бјанка Ценсори, која веќе се прослави со полуголиот изглед кој раперот ѝ го избира. Пред неколку дена тој соопшти дека во новата година Бјанка „ќе оди без панталони“.

Некои фанови на Канје спекулираат дека со ваков однос кон новата сопруга Ценсори веројатно нема да остане долго со него. Неодамна се дозна дека тој ја убедувал да му роди дете и ја испраќал на ин витро.

 

Слични објави

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо

(Видео) Јелена Розга проговори за љубовта: Сега сум најсреќна

Еспресо
Се вчитува....