5.8 C
Скопје
22:53 - 6 декември, 2023

(Фото) Згодниот Саша Ковачевиќ ги разочара жените: Сака само една и ѝ напиша нежна порака

Згодниот српски пејач Саша Ковачевиќ ги скрши срцата на женската „војска“ обожавателки, вчера, кога се обрати јавно само на една жена која очигледно многу му значи.

Саѓа е во романса со Зорана Тасовиќ уште од 2017 година, а сега веќе ја нарекува и своја сопруга зашто живеат заедно. А бидејќи на Зорана вчера и беше роденден, пејачот одлучи јавно да ѝ честита и да ѝ упати нежни зборови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sasa Kovacevic (@sashakovacevic)

„Ти правиш мојот свет да сјае 365 дена во годината. Среќен ти роденден, љубов моја“, напиша Саша, а со објавата постираше и две романтични фотографии на кои тој и Зорана си разменуваат нежности.

И покрај тоа што Зорана е навистина убава девојка, тоа што Саша го привлекло најмногу кај неа е нејзината добрина, како што самиот своемвемено откри.

„Таа навистина е прекрасна личност, има многу фактори кои ги сакам кај неа. Мислам дека пред се е една од најдобрите личности кои сум го сретнал. Неа ја красат навистина многу убави карактеристики“ – призна Саша неодамна.

Слични објави

(Фото) „Ние како да не старееме“: Зорица Брунцлик објави фотографија на која се собра кремот на естрадата

Еспресо

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо
Се вчитува....