14.8 C
Скопје
06:51 - 22 мај, 2024

Ознака : точно време

ПатувањаСлајдер

Најстарото „точно време“ по 89 години заминува во историјата

Еспресо
Франција, вчера на полноќ по цели 89 години постоење, ја исклучи услугата „точно време“. Воедно таа е и првата земја што воведе „гласовен часовник“ за...