16.8 C
Скопје
05:06 - 20 мај, 2024

Ознака : тања фајон

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Која е Тања Фаjон, вицепремиерката и министерка за надворешни работи на Словенија: „Бев многу тврдоглава, бев на Триглав кога не можев да одам“

еспресо
Вицепремиерката и министерка за надворешни работи на Словенија, Тања Фајон, престојува во официјална посета на земјава. Поранешната новинарка на РТВ Словенија е добро познато лице...