24.8 C
Скопје
02:48 - 23 јуни, 2024

Ознака : кени роџерс

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Почина легендарниот блуз и кантри пејач Кени Роџерс (ВИДЕО)

Еспресо
Во 82-та година од животот почина легендарниот блуз и кантри пејач Кени Роџерс. Како што изјавија од неговото семејство, Роџерс починал починал „мирно во неговиот...