Ознака : кени роџерс

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Почина легендарниот блуз и кантри пејач Кени Роџерс (ВИДЕО)

Еспресо
Во 82-та година од животот почина легендарниот блуз и кантри пејач Кени Роџерс. Како што изјавија од неговото семејство, Роџерс починал починал „мирно во неговиот...