24.8 C
Скопје
08:58 - 13 јуни, 2024

Ознака : кански фестивач

Филм и ТВ

Поради коронавирусот се одложува Филмскиот фестивал во Кан

Еспресо
Коронавирусот е потенцијална закана и за филмскиот пазар во Кан, кој делумно се одржува на затворен простор. Филмскиот фестивал во Кан, кој важи за еден...