25.8 C
Скопје
23:19 - 29 јуни, 2022

Запленет автомобилот на Шарлин од Монако, Алберт не ѝ дозволува веќе да вози – тажна причина

Нови проблеми за Шарлин од Монако. Нејзиниот автомобил е запленет и сега нејзиниот сопруг Алберт повеќе не сака таа да вози. Еве зашто.

Принцот Алберт, сопругот на Шарлин од Монако, строго ѝ забранил повторно да го користи автомобилот. Тој буквално ѝ го „киднапирал“ автомобилот. Зборуваме за прекрасен Land Rover кој сега е предодреден да стои во гаражата.

Но, ова не е единствената вест која ни доаѓа од кралското семејство. Засега знаеме дека автомобилот го запленил самиот нејзин сопруг, а не полицијата. Затоа, за среќа, на улица не настанале никакви оштетувања или проблеми, туку проблемот произлегува од внатрешноста на ѕидовите на куќата.

Се чини дека се започнало од фактот дека Алберт е многу загрижен за здравјето на својата сопруга Шарлин, затоа што била примена на клиника поради тешката психичка состојба. Враќајќи се во Монако, Шарлин решила да продолжи со терапија и патување до Швајцарија и назад, без да мора да остане затворена во клиниката. И покрај тоа што била отпуштен од клиниката, Алберт тврди дека Шарлин сè уште изгледа отсутно.

Имено, вообичаената рута по која треба да патува Шарлин е онаа што води од Рок Ангел до Палатата, пат кој сепак е малку опасен поради големиот број кривини и пат во кој мајката на Алберт, Грејс Кели, го загуби животот во сообраќајна незгода, предизвикана од главоболка која го одвлекла вниманието.

Алберт стравува дека сето тоа би можело повторно да се повтори, односно истото да ѝ се случи на неговата сопруга, и затоа решил да ѝ го одземе автомобилот.

Сепак, многумина сметаат дека причината за запленувањето на автомобилот е сосема друга и дека Алберт конечно успеал да ја „врзе“ тажната принцеза за Монако. Барем за сега.

Нова љубов или пријателство? Шарлиз Терон се зближи со поранешното момче на Хали Бери

 

Слични објави

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо

Славчо Попоски најавува нестабилност со пороен дожд

Еспресо
Се вчитува....