20.8 C
Скопје
21:43 - 19 мај, 2024

Тања Савиќ тајно се омажила со пилотот Муки: „Мојот сопруг е навистина прекрасен…“

Пејачката Тања Савиќ за првпат искрено проговори за љубовта со 11 години помладиот Мухамед Муки Бешиќ и со својата изјава збуни многумина.

Имено, таа ја коментираше врската со Муки, а му се обрати со „сопруг“, поради што сите веднаш се запрашаа дали Тања е таа која во строга тајност го изговорила „судбоносното да“?

-Мојот сопруг е навистина прекрасен… Можам да кажам, никој не знае за нас дека сме заедно повеќе од две години и ова е ексклузивно.

Како што понатаму изјавила, двајцата долго време работеле тајно на врската, а сега тој ѝ помага да ги „изведе“ синовите на вистинскиот пат.

– Долго време се криевме од јавноста, работевме многу на нашата врска и се уште работиме на тоа. Работиме многу со децата и се трудиме да ги изведеме на вистинскиот и здрав пат – изјави Тања за ТВ Токсик.

Инаку, Тања неодамна откри зошто на почетокот криела дека ужива во новата романса.

– Се криевме некое време и беше многу тешко и стресно. Не можам да и откријам на јавноста колку сме навистина заедно. Не сум глупава жена да пуштам некои работи во етерот и да му покажам на партнерот дека не сум сигурна во тоа после се што ми се случи. Јас сум многу внимателна и само кога сум 100 проценти сигурна за нешто, го објавувам. Мојата публика заслужува да биде среќна и малку да се информира за мојот живот – рече пејачката и додаде дека Муки е пилот и дека е 11 години помлад од неа.

 

Слични објави

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо

Сите сопруги на Јосип Броз Тито: Пред Јованка, се оженил за девојченце од Русија

еспресо
Се вчитува....