18.8 C
Скопје
16:06 - 20 април, 2024

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Како што пишуваат хрватските медиуми, синот ѝ е вратен на Северина, а пејачката проговори за тоа.

Само дваесет дена по одлуката на Врховниот суд, кој ја прифати ревизијата и ја укина одлуката на Жупанискиот суд во Сплит поврзана со старателството на Северина Вучковиќ и Милан Поповиќ над нивниот син, а старателството целосно му го врати на таткото, се случи уште една пресврт во случајот.

Како што наведуваат хрватските медиуми, синот ѝ е вратен на Северина.

По тој повод се огласи пејачката.

„Не очекував дека Судот во Сплит толку бргу ќе ја донесе новата одлука, зашто досега, во мојот случај, односно во случајот на моето дете се одеше бавно, многу навреди и корупции“, рече Северина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

„Сплитскиот суд повторно донесе пресуда како во 2021 година, половина-половина, добро се вратија на тоа, се е подобро од двапати неделно по четири часа, но нема да застанам на тоа – ќе одам до крај. Ќе барам самостално старателство и сигирно ќе продолжам да се борам за сите жени, односно за нивните деца, со кои системот си игра, кои се жртви на системот и на институциите, моќни и немоќни жени“ – додава пејачката.

Адвокатката на Северина: Сега има чувство на олеснување, задоволна е

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....