14.8 C
Скопје
07:09 - 26 септември, 2023

Почина глумецот Рон Сифас Џонс: Беше добитник на две Еми награди

Рон Сифас Џонс, филмски и театарски актер, почина на 66-годишна возраст. Актерот почина поради долгогодишен проблем со хронично заболување на белите дробови.

– Неговата топлина, убавина, дарежливост, добрина и срце ги почувствуваа сите што имаа среќа да го запознаат – изјави менаџерот на Џонс, Ден Спило.

Актерот беше најпознат по улогата на Вилијам Хил во серијата „Ова сме ние“ (This Is Us), а оваа улога му донесе две Еми награди за најдобар гостин-глумец во драмска серија.

Глумел и во многу други остварувања вклучувајќи ги “Law & Order: Organized Crime”, “Better Things”, “Luke Cage”, “Looking For Alaska”…

Слични објави

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо

Ашер ќе го води шоуто на полувремето на „Супербол 2024“

Еспресо
Се вчитува....