18.8 C
Скопје
15:20 - 20 април, 2024

„Не ме прашувајте за Пријовиќ“: Хит одговор на градоначалникот на Сплит

Неговиот одговор изненади многумина…

По многубројните концерти со кои соборуваше рекорди во Хрватска, и сега – кога за два дена распродаде речиси три сали во Риека, градоначалникот на Сплит беше прашан што мисли за концерт на Александар Пријовиќ.

Ивица Пуљак беше гостин во емисијата „Недељом“ на Александар Становиќ каде во еден момент ги допреа и младите српски ѕвезди.

-Да ве праша некој, не знам дали имало такви барања, во Задар гледам не може, дали Александра Пријовиќ би можела да настапи во Сплит? – праша Станковиќ.

Неговиот одговор изненади многумина со обѕир на тоа што неговиот одговор до пред извесно време беше негативен во однос на Пријовиќ.

– Обично не одлучувам за такви работи, но ако некој ме праша – да, зошто да не – изјави Пуљак.

Да потсетиме, од доверлив извор „Индекс“ од Задар дозна дека градоначалникот на Задар, Бранко Дукиќ, ги одбил организаторите на концертот на Србинката Прија и го оправдал тоа со тврдење дека во салата „Крешимир Ќосиќ“- „нема слободни термини“.

 

 

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....