24.8 C
Скопје
16:37 - 3 октомври, 2023

Мадона се враќа на сцената, концертот во Лос Анџелес распродаден

Мадона се враќа на пробите за нејзината „Celebrations Tour“, само два месеци откако беше пронајдена во несвест и хоспитаизирана.

Кралицата на попот беше принудена да ја одложи својата светска турнеја по загрижувачката и ненадејна хоспитализација. Таму поминала најмалку една ноќ откако претрпела сериозна бактериска инфекција.

Откако била пуштена од болница, таа се опоравила во нејзиниот дом во Њујорк, каде што нејзините деца се грижеле за неа.

Сега таа се огласи на Инстаграм и откри дека се враќа на работа. Таа ја сподели својата фотографија со обожавателите и напиша дека ја радува веста дека билетите за концертот во Лос Анџелес се распродадени.

„Одлична вест! Се враќам на пробите“, изјави кралицата на попот.

Слични објави

(Фото) Легендарното селфи на поранешната финска премиерка и Ана Винтур го крена модниот свет на нозе!

Еспресо

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо

Џоди Тарнер-Смит поднесе барање за развод од Џошуа Џексон: Голема љубов, а причината за разделба непозната

Еспресо
Се вчитува....