14.8 C
Скопје
08:31 - 2 јуни, 2023

Кралицата на рокенролот Тина Тарнер почина на 84 години

Американската и швајцарската пејачка, актерка и танчерка Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст. Тоа го објави ТВ каналот Скај њуз, повикувајќи се на изјавата на нејзиниот секретар за печат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tina Turner (@tinaturner)

Според него, уметницата починала по долго боледување.

Смртта настапила во нејзиниот дом во швајцарскиот град Куснахт во близина на Цирих.

„Со нејзиното заминување, светот изгуби музичка легенда и модел“, се наведува во објавата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tina Turner (@tinaturner)

 

Слични објави

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо

(Фото) Тоа мора да е Ирина Шајк – Леонардо ди Каприо ужива на Сардинија

еспресо

Почина познатиот актер кој зад себе остави дури 40 улоги – играше во „Пиратите од Карибите“

еспресо

Принцот Вилијам и Кејт и сопругата на Бајден дојдоа на свадба во Јордан

еспресо
Се вчитува....