10.8 C
Скопје
05:09 - 23 мај, 2024

Ќе ја видиме ли претставничката на Ирска на евровизиската сцена: Тотален хаос на Евровизија

Драмата по хаосот и дисквалификацијата на Холандија не престанува, а дополнителен хаос настана откако Грција, Ирска и Швајцарија не се појавија на денешната проба.

Сега претставничката на Ирска со уметничко име Бамби (Bambie Thug) се огласи во пресрет на финалето на Евровизија и откри што се случува зад сцената.

Многумина беа заинтригирани од објавата, а некои дури се посомневаа дека Ирска ќе се повлече од натпреварувањето поради се што се случуваше и поради зборовите „Се надевам дека ќе се видиме на сцената“.

– ЕБУ сериозно ја сфати ситуацијата и разговараме што да правиме. Тоа значи дека ја пропуштив генералната проба. Жал ми е за фановите кои дојдоа да ме видат. Се надевам дека ќе се видиме вечерва на сцена – напиша Бамби.

Скандалот околу Евровизија по дисквалификацијата на Холандија поради однесувањето на прес-конференцијата и бојкотот на Израел не престанува, а коментарите на фановите на Евровизија само продолжуваат.

Масовни протести се организираат низ цел Малме, градот во кој се одржува Евровизија, а многу новинари се повлекоа и нема да известуваат од финалето.

Слични објави

Северина на концерт во Црна Гора порачала: Каде и да одам ме сметаат за нивна

Еспресо

Која е снаата на Драгана Мирковиќ? Се обидоа да ја скријат од јавноста, еве со што се занимава

jasmina.kantardzieva

Почина пејачот Тони Монтано

еспресо

Никола Роквиќ стаса до целта, еве што порача: „Подготвен сум да го направам и тој одлучувачки чекор…“

еспресо

Ацо Пејовиќ се опијанил и завршил во туѓа куќа: „Утрото кога се разбудив, жена ме пречека со појадок во кревет“

Еспресо

Се огласи Наташа Беквалац и ја сподели среќата со сите: Секако дека се заљубив

Еспресо
Се вчитува....